top of page

Narodeninová torta

Aktualizováno: 26. 3. 2020


S plánovaním narodeninovej oslavy je úzko spojená torta. Aj my sme stále rozmýšľali, akú tortu na oslavu zabezpečiť. V našej rodine sa klasické krémové torty nikdy veľmi nejedli. Asi dvakrát sme pre našu dcérku objednali klasiku. To prvotné wow z výzdoby samozrejme stálo za to. Zistila som však, že aj živá torta dokáže vyčarovať na detských tvárach šťastie. To pretrváva, pretože postavičky sú vlastne reálne hračky, ktoré deťom ostanú. Môžu sa s nimi rovno hrať a ak chcú, kľudne si ich môžu zobrať so sebou do postieľky. Plusom je aj fakt, že z torty neostane ani kúsok, pretože všetkým chutí.

Tento post je ukážka toho, ako sa dajú osláviť narodeniny so živými tortami a ozdobou podľa priania.

Čokoládovo-banánová s limetkovo-mätovou pre Dorotku na jej druhé narodeniny.

Vanilková so skrytým brownie mala veľký úspech. Oslávenec nám napísal, že lepšiu tortu nejedol.

Jahodová, ktorú si moja Eliška vyzdobila sama, svojimi mini hračkami. Musím povedať, že aj ostatné deti z nej boli úplne hotové a chceli sa s postavičkami stále hrať. Je super, že sa im neroztopia v ruke :)


Pre vedkyňu, ktorá skúma kliešte :)

Malinová a škoricová torta sa podľa mňa k sebe aj úžasne hodia. Markéta je vedkyňa a skúma choroby, ktoré prenášajú kliešte. Vybrala si pre nás trošku náročnejšiu úlohu, ale zvládli sme ju, čo myslíte?

Borko miluje čokoládu a jeho maminka preto vybrala čokoládovo-banánovú tortu. Chceli vesmír, tak sme sa pohrali. Farby sú čisto prírodné.

Opäť čokobanán v hlavnej úlohe pre oslávenkyňu Bebe. Aj s pekným čokoládovým číslom.

Osviežujúca mangová s kopou ovocia sa týči na čokoládovo-banánovom podklade. Trojročná oslávenkyňa bola spokojná.

Tobik miluje Spidermana, tak sme nejakého našli a urobili sme mu čokoládovú pavučinku.

Posledná je mega torta a moja štastná dcéra, ktorá práve v tomto období milovala Elsu a Annu z rozprávky Frozen. Postavičky som objednala z internetu a dodnes sa s nimi hrajú. Torta bola pre viac ľudí a má netradičný obdĺžnikový tvar. Elsa stojí na mangovom srdiečku.

Vybrali ste si?

320 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page