top of page

Škoricovo-čokoládové zmrzlinové sendviče

Aktualizováno: 26. 3. 2020


Nie je snáď pre deti lepšej letnej pochúťky ako dobrá zmrzlina. Pri pohľade na ponuku v zmrzlinárstvach nás však občas všetky tie prapodivné chute trochu desia. Ste na tom rovnako? Potom sa môžete tešiť na našu zdravú alternatívu a už nikdy nebude musieť krútiť hlavou nad šmolkovou zmrzlinou. Recept na zdravú raw zmrzlinu máme opäť v spolupráci LeMini / befresh.sk a keďže sme boli osobne aj pri ochutnávke, môžeme len prisvedčiť, že je naozaj skvelá. Ak ju vyskúšate aj vy, raw zmrzlina bude zaručene hitom tohto leta.

Škoricovo-čokoládové sendviče

na Sendviče (cca 6 ks) budete potrebovať:

200 g lieskovcov, vopred namočených aspoň 6 hod. 200 g datlí 30 g kakaa natural škorica podľa chuti

na Čokoládovú zmrzlinu (4 kopčeky) si pripravte:

300 g zmrazených banánov, vopred nakrájaných 20 g kakaa natural 20 g javorového sirupu hrsť nasekaných kakaových bôbov (cocoa nibs)

Postup:

Samotnú zmrzlinu pripravíte veľmi jednoducho. Zmixujte všetky ingrediencie a môžete ihneď podávať. Dozdobiť ju môžete kúskami kakaových bôbov alebo hoblinkami čokolády.

Potom si z lieskovcov, kakaa a datlí vypracujte hladké cesto a následne ho vyvaľkajte. Vykrajovačom vykrojte kolieska, naplňte zmrzlinou a prikryte cestom. Dajte schladiť do mrazničky. Hotový dezert dozdobte čerstvým ovocím podľa chuti. Príjemné letné osvieženie je hotové!

130 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page