top of page

Miami časť 1.


Miami. Mesto, ktoré vás dostane na prvý nádych. Samozrejme, ak ten nádych nie je plný únavy, stresu z cesty a podobne. Moje prvé Miami bolo pred 4 rokmi, koncom r. 2013. Kúpili sme si najlacnejšie a najkomplikovanejšie letenky s odletom z Budapešti, prestupom niekde v Európe, v Atlante (kde sme si museli vyzdvihnúť batožinu, znovu prejsť colnou kontrolou) a dorazili sme konečne do teplučkého Miami. Toto všetko sme dali s naozaj malými deťmi (2 a 4 ročnými dcérkami). Malá spala zásadne na letisku a nikdy nie v lietadle. Prvý, aklimatizačný, týždeň bol naozaj desivý. Každý ďalší deň z necelých 3 mesiacov bol úžasný. Miami je teplé, vzdušné, mäkučké, čisté s nádhernými plážami a pozitívnymi ľuďmi.

V začiatkom roku 2012, som si založila blog, objednala rôzne knižky, skúšala recepty a poctivo ich zapisovala. Blog si našiel čitateľov, ja som však bola viac full time mama, ako bloggerka. Vtedy som ani netušila, že niekedy v živote bude viesť svoj biznis a že Befresh bude naozajstnou značkou.

Ako sme sa tak s rodinou motkali po Floride, moj muž, veľký fanúšik US kultúry, dookola vymýšľal stratégie, ako sa presťahovať. Mňa to priznám sa aj tešilo aj stresovalo. Veď čo po toľkých rokoch na materskej preboha budem v Amerike robiť. Bola som rada, že v tej vykojenej hlave čo to zostalo a vedela som sa dohovoriť. O nejakej high english sa teda hovoriť nedalo.

Zrazu ma osvietilo. Veď ja viem vlastne robiť raw koláče. Tramtará…urobím si svoju raw cukráreň. Aj miesto sme našli. Náš kamoš Kapa navrhol Wynwood, v tom čase miesto plné galérií a štýlových ľudí. Olalaaaa…bola som predsvedčená, že by to fungovalo!

Nakoniec sme sa predsa len vrátli domov a ja, presiaknutá pozitívnymi reakciami miamských kamošov, som sa pustila do práce. Vlastne som sa odvtedy nezastavila. Vyrábam torty rôznych príchutí, inovujem, vymýšľam nové recepty. V súčasnosti nájdete Befresh torty v top potravinách Yeme, top reštaurácii Mlska a Mercado, v krásnej milej rodinnej kaviarne Matylda a v luxusných spa v Senci. Moje torty potešili už tisíce narodeninových oslávencov.

Skúsili ste ich už? Ako prebehla moja druhá nášteva Miami sa dozviete nabudúce. :)

218 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Chute sveta

bottom of page