top of page

Cesty, balenie, desiaty

Celé leto sme sa niekam presúvali. Menili sme kufre, prala som, sušila, odkladala, vykladala a tak dookola. Dovolím si tvrdiť, že moje balenie je už celkom premakané - na letné dovolenky nás viem zbaliť do jedného kufra. Akurát v apartmáne musí byť k dispozícii práčka :)


Na balenie už roky používam takú fintu, ktoré s použitím moderných výrazov môžeme kľudne nazvať “kapsulové”, tj. všetko sa so všetkým hodí. Tým pádom viem z mála vyčarovať viac outfitov. Takto balím seba aj deti. Trošku nám zavaril Edwin, lebo ten potrebuje viac oblečenia, ktoré s pribúdajúcim apetítom má totálne zagebrené. Hneď po raňajkách je z neho také klasické malé špinavé decko. A viete čo? Ja to milujem.


Toto leto sme sa skvelo zbalili na pár výletov: na tri týždne lietadlom do Španielska, 3,5h autom pod Tatry a 2,5h na chalupu do Čikroviec (tie na mape nenájdete. Je to laz, ktorý sme Čikrovce nazvali my a máme tam už 1,5 roka chalupu). Zopár záberov z leta nájdete na konci článku.


Okrem oblečenia balím aj jedlo. Hlavne do auta. Mojím plánom je vyraziť tak, aby Edwin čo najdlhšie spal. Ak nie sú zápchy, dokáže pri správnom načasovaní dať aj 2,5h vkuse. Baby začínajú byť hladné a smädné snáď už za ceduľkou Bratislava. Asi to poznáte tiež, aj my sme to tak ako deti mali. Vlastne, mi to ostalo dodnes. Hneď ako viem, že som na výlete, mám chuť vykúpiť celú benzínku :))) Preto, ak nechcem zastavovať, pitie a jedlo balíme so sebou. Ideálna na cesty je zdravá fľaša pre deti na vodu.


S Edwinom do našeho balenia pribudli nové požiadavky na plastové krabičky, tégliky či fľašky. Skvelé pomôcky som našla v Tescome - pružná fľaša PAPU PAPI je uplný top! Dá sa na ňu primontovať aj lyžica a stláčaním vyjde pomixovaná dobrota. Edwin je hladoš, takže niekedy ani lyžicu nestihneme namontovať a už ťahá priamo z fľašky. Za mňa totána vychytávka tohto novodobého materstva (k tomu ešte aj otočná autosedačka a water wipes!)


Tiež majú aj dve veľkosti téglikov na detskú stravu - ideálne sú na chrumky a prenášanie, či skladovanie jedla. Často navarené jedlo mrazím, nech mám do zásoby.


Pre zvyšok domácnosti máme krabičky, ktoré využívame najmä na ovocie. Keď nie je čerstvé, tak sušené. Veď ako inak sa dá uchovať leto? Zaváraním a sušením. Pomocníkom na sušenie je celkom iste sušička ovocia. Zdravé desiaty sú za pár hodín na svete. Recept na obľúbené sušené kože nájdete TU.


O pár dní už ideme do školy, tak neváhajte nakúpiť potrebné pomôcky, nech stihnú doraziť včas.


#spolupraca122 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vône domova

bottom of page