top of page

Hostím rada. A ty?

Ľudia sú všelijakí. To vieme. Je aj taká špeciálna skupina ľudí, ktorí milujú jedlo. Milujú ho jesť, pripravovať, deliť sa s ním, hostiť. Prosto jedlo je pre nich prejav lásky k sebe samým i ostatným. Nik ich lepšie nechápe ako ja. Pretože k nim patrím. A úplne viem oceniť horlivých hostiteľov i hladných stravníkov.


Úplne som sa vypeckovala, keď som viedla Befresh. Všetko muselo byť pripravené, na stole mis en place a makali sme. Je to vzrúšo, hlavne keď catering má čoskoro odísť a vy sa fajne hlboko porežete.


Vôbec mi nevadia žiadne obmedzenia, ba dokonca sa vyžívam v tom, aby som vymyslela recept, ktorý môže každý. Podnecuje to moju kreativitu. Nie nadarmo som absolvovala niekoľko kurzov u Matthew Kenney Culinary Institute. Keďže všetky boli zamerané na rastlinnú kuchyňu, viem tuším nahradiť hocičo.


TIP: Keď chceš hostiť, maj menu dobre premyslené vopred.


Na také hostenie je potrebné mať dosť veľa príborov, pohárov, misiek, servírovacích podložiek a tiež hrncov. Ja mám doma nerezové hrnce. Sú na všetky povrchy varných dosiek. Ako som už spomínala v inom článku, doma máme sklokeramickú dosku, muž v práci indukciu a na chlaupe plyn a pec. Keď jedlo prenášam, nemusím stresovať, ktorý hrniec použiť. Je to mega praktické.

TIP: zbehni k babke na povalu a určite nájdeš servírovacie skvosty.


Varenie je pre mňa láska a keď ma nič a nik neruší aj totálny relax. Teraz som na materskej, bábätko má 8 mesiacov a pozornosti potrebuje viac než dosť. Varím väčšinou hneď popri príprave raňajok a ich konzumácii. Edwin sedí v sedačke a dosť času mu zaberá jedenie, obzeranie mačky a následne robotického vysávača. Získam tak cca 20 min. na prípravu obeda. Druhá, moja obľúbená možnosť, je varenie večer. Navarím na druhý deň a teda získam kopec voľného času. Rýchlo, chutne a veľa je heslo mojich dní.


V rámci racionalizácie našej stravy mám nový tip - možno aj pre vás. Urobím rybu napríklad s quinoou. Do quinoi dám hrášok a špargľu. S rybou upečiem mrkvu a paradajky. Na večeru zjeme rybu, quinou a zeleninu. Zvyšok zeleniny zmiešam s quinoou a dostaneme niečo ako quinotto. Napním ním hrniec Tescoma a môj muž nemusí jesť žiadne nezdravé menu vo vývarovni.


Zajtra si berie telacie stehno na hrášku s mrkvou uvarené expresne v tlakovom hrnci, cviklovú placku a zemiakovo-karfiolové pyré. Psst, nik netuší, že tam bol karfiol, haha.


TIP: urob viac prílohy a z prílohy vegetariánske hlavné jedlo na druhý deň


Inak v Tescome som našla aj skvelý kastrol z liatiny. Náááádherný. Nabudúce sa k nemu snáď tiež dopracujem. Už dlhšie totiž uvažujem nad kúpou takého super pomcníka.


A čo vy? Aké máte vychytávky na varenie pri deťoch?

37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Vône domova

bottom of page