top of page

Hrnčeky, poháre, šálky

Aktualizováno: 11. 11. 2020

Keď sa ochladí, okamžite mám chuť na veľké teplé drinky: veľkú kávu, kakao, matcha a chai latte, capuccino a čaj. Ráno si pripravujem kávu rovno do termohrnčeka - pijem ju cestou do školy. Je to vymakané, že je ten hrnček termo, lebo v zime nemám rada studenú kávu. A ani porekadlo, že studená káva zabepečí krásu mi nepomáha “prepáčiť” káve nižšiu teplotu.


U nás doma máme taký fenomén, že máme maximálne dva rovnaké hrnčeky na čaj či šálky na kávu. Pamätám sa, že aj keď som ešte bývala s rodičmi, mali sme podobnú situáciu. Môj otec stále túžil po bielych šálkach, ktoré však mojej mame pripadali nudné. Evidentne som po mame, lebo zbieram rôzne šáločky na espresso a čaj a páči sa mi, keď je každá iná. Ideálne keď sú z nejakého trhu alebo pripomínajú zahraničné mesto, kde som šálku kúpila.

Ak máte podobnú úchylku, odporúčam vám pozrieť eshop Tescomy, kde nájdete všelijaké parádne a hlavne kvalitné poháre na kávu, čaj, latté, kapučíno - biele, priesvitné, farebné, tenké, hrubé, malé…


Ja som si na test vybrala set: pohár, misku a malý tanierik z kolekcie Living. Páčili sa mi rôzne farby, veľkosti a zároveň aj ich nepravidelný tvar. Musím povedať, že o misku sa deti bijú - budeme potrebovať určite ešte dokúpiť. Pohár je tiež v kurze a malý tanierik sa páči všetkým.


Dnes som v miske mala pšenovú kašu podľa receptu, ktorý mi dal môj švagor. Aj keď je to easy, ešte sa s receptom pohrám, aby vyšla za každých okolností aj vám a aby ste ju mohli jesť aj na druhý deň. Z mojich skúseností je lepšie sa podeliť o recept, ktorý je vychytaný ako o rýchlo-kvasnú záležitosť.


Zatiaľ pre vás mám jeden ultrarýchly a lahodný recept na kávu podľa Powerlogy, ktorá ma naštartuje, zasýti a je totálne lahodná a podľa slov majiteľa firmy Dušana Plichtu aj vhodná na ráno.


2 dcl kávy - ideálne kvalitnej prekvapkávanej, nie instatnej

1 čl masla, ideálne ghee

1 čl panenského kokosového oleja alebo MTC oleja


Všetko spolu poriadne rozmixujeme. Káva zbledne a vytvorí jemnú penu. Prelejeme do pohára a môžeme piť. Ako hovorí Dušan, neskôr do tejto kávy môžete pridať aj 1 PL masla a kokosového oleja. Výborne sa k nej hodí škorica. Ja silno odporúčam aj napenené mandľové mlieko.


Nazdravíčko a prajem vám pekné dobré ráno.

94 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page