Vône domova

Aktualizováno: 29. zář 2020

Počnúc septembrom a aprílom končiac je počasie premenlivejšie, preto sa náš domov stáva útočiskom pred dažďom a zimou. Tým, že doma trávime ako rodina viac času, všimla som si na sebe milú pohnútku - vyzdobiť a prevoňať priestor, v ktorom sa zdržiavame.


Najskôr som dekorácie do bytu len bezhlavo zhormažďovala a následne halabala niekde uložila. Po posledných Vianociach som sa rozhodla rozdeliť to "všeličo čo mám" pretriediť a rozdeliť do škatúľ podľa sviatkov: Halloween, Narodeniny, Vianoce a Mikuláš, Veľká noc … Môj najväčší problém ostáva de-dekorovanie. Stále som však dobrá a dám to plus mínus v akceptovateľnom čase. Tak som si povedala minule na návšteve po tom, čo som zbadala vázu s veľkonočnými vajíčkami. Jeden môj kamoš raz vyhadzoval ŽIVÝ (už teda obschutný) vianočný stromček niekedy v júli. Podujal sa na to v noci, aby ho nik s tou vysušenou jedličkou nevidel :)


Popri dekoráciách je dôležitou súčasťou domácej pohody aj tzv. vôňa domova. Ako získať voňavý domov s príjemným akurát vlhkým vzduchom najmä počas vykurovacieho obdobia? Toto sú moje tipy a triky na vône do bytu či domu. Budem rada, ak sa podelíte so svojimi.Ideál sú čerstvé kvety

U nás sa rezané kvety objavujú hlavne počas narodeninových sviatkov. Nikdy ma ich nenapadne kúpiť. Ale ak máte kvety radi, možno ste už počuli o možnosti objednať si donáškovú službu kytíc na pravidelnej báze od kvetinárstva.

Kamoška tak mala pred svadbou otvorený účet v miestnom kvetinárstve. Hostia mohli na tento účet posielať zvolenú sumu. Z vyzbieraných peňazí kvetinárstvo na pravidelnej báze posielalo do ich domácnosti kytice až dovtedy, kým peniaze vystačili. Mne sa tento nápad náramne páči, pretože po svadbách či väčších oslavách väčšinou nevieš, čo s toľkými kvetmi. A krásna kytica na stole vždy pôsobí dokonale.


Čerstvo vypraté a vyvešané prádlo


Jedna z mojich totálne obľúbených vôní. Od kedy však máme sušičku, tento model nefunguje. Takže pokiaľ stále vešiate prádlo, pozdravujem a ticho závidím.


Vonné sviečky a tyčinky