• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Broskyňová krémová torta

August 27, 2013

Minulý týždeň sa v Medickej záhrade konalo neformálne stretnutie vitariánov. Zorganizoval to jeden nadšenec, ktorý sa už naplno stavuje živou stravou. Pravdou je, že okrem 100% vitariánov sa tam zbehli aj rôzni nadšenci, ktorí sa pokúšajú o 100% raw alebo si každé dva týždne šupnú niečo živočíšne (jeden chalan napríklad produkty z kozieho mlieka), prípadne fanúšikovia, ako ja.

 

Ak máte záujem sa dozvedieť viac o živej strave, potom ste pozvaní na ďalšie stretnutie.Každý niečo zdravé doniesol, niečo zaujímavé povedal a niečo nové sa dozvedel. Napríklad ja som sa dozvedela, že mixovanie orieškov a ovocia sa veľmi neodporúča. A že aj vitariánske recepty majú svoje "nezdravé". Táto torta vlastne patrí medzi "vitariánsky hriech", ale pre väčšinu z nás to bude predsa len tá zdravšia varianta mlsania.

 

Broskynová krémová torta

 

Korpus

200g mandlí (ideálne 8 hodín namočených vo vode a vysušených)

120g sušených datlí (ideálne od firmy Seeberger, majú v Bille)

štipka soli

 

Krém

asi 7 zrelých broskýň

1ks zrelého avokáda

3pl kokosového oleja (rozpusteného)

2pl psyllia (rozmiešaného s troškou vody)

javorový/agáve sirup, med alebo datle - v prípade, že zmes nebude dosť sladká

 

Ozdoba

na plátky nakrájané broskyne

 

Postup

Korpus vytvoríte zmixovaním zmesi. Osvedčilo sa mi najskôr nasekať orechy a potom do nich postupne pridávať ďatle. Vytvorenú zmes rukami vtlačte do formy a dajte do chladničky alebo mrazničky odpočívať.

 

Medzitým nakrájajte 2-3 broskyne na plátky. Zvyšné broskyne rozmixujte s avokádom. Pridajte psyllium a kokosový olej. V prípade potreby doslaďte. Zmes rozotrite do formy a jemne vtláčajte nakrájané broskyne. Dajte do chladničky aspoň na 6 hodín. Ak potrebujete tortu skôr, ťuknite ju do mrazáka na také 2-3 hoďky. A potom mlsajte a mlsajte.

Tags:

Please reload