• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Slaný paradajkový raw-pie

January 26, 2015

 

Už dlho ma (hlavne muži) prosili, či neurobím aj slaný raw koláč. Priznám sa, veľmi sa mi do tohto experimentu nechcelo. Bála som sa výsledku. Ostali mi však zvyšky z polievky "mäsíčko a kyslá smotana", tak som si povedala, že z nich bude ten slaný koláč perfektný.

 

Z akej polievky? Raw boršč od 100percentFood. Čerstvý bol skvelý, sýty, dokonalý. Myslela som, že aj mužovi zachutí, ale niekoľkohodinové státie mu neprospelo, preto odporúčam pripraviť a zjesť. 

 

Mäsíčko poslúžilo ako korpus, smotana ako krém. Ideálne ak si jedlo urobíte ako ja. Najskôr polievku, potom slaný pie. Nič sa nezvýši.

 

Slaný paradajkový raw-pie

 

KORPUS/MÄSÍČKO

1 hrnček vlašských orechov (namočených cez noc a prepláchnutých vo vode)

1 PL sójovej omáčky

2 ČL sušeného majoránu

1 ČL drvenej rasce

1 pomletý strúčik cesnaku

 

V pôvodnom recepte mäsíčko odporúčajú nasekať nahrubo a použiť do boršču, prípadne dať do sušičky a používať do šalátov. Ja som zmes pomixovala najemno a vtlačila do mini formy na mini pie. Ten korpus by sa dal tiež vysušiť, ale nechcelo sa mi už čakať na výsledok :)

 

KÔPROVÁ SMOTANA

1 hrnček kešu (namočených aspoň 4 hodiny)

šťava z 3/4 limetky

1/2 ČL soli

1/3 až 1/2 hrnčeka vody

veľa kôpru (ideálne čerstvého)

 

Všetko okrem kôpru som rozmixovala a potom primiešala, v mojom prípade sušený kôpor. Ak použijete v recepte citrón namiesto limety, asi ho budete musieť dať viac. Pre smotanu platí to isté, čím čerstvejšia, tým lepšia. 

 

Na spodok korpusu som nakrájala cherry paradajky a nakrájanú jarnú cibuľku. Zaliala kôprovou smotanou a ozdobila paradajkami. Zeleninou netreba šetriť, paradajky sa k tejto kombinácii výborne hodia. Ku koláču by sa hodil ešte úplne jednoduchý zelený šalát.

 

Prajem dobrú chuť a keď si ho urobíte, dajte mi prosím vedieť, či chutil. A ak skúsite Boršč, dajte vedieť 100%Food. Určite sa potešia.

 

 

 

Please reload