• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Ako otvoriť mladý thajský kokosový orech?

August 6, 2015

V tomto prípade sú všetky reči zbytočné. Stačí, keď kliknete na obrázok a pozriete si video, ktoré sme urobili pre portál Vareny-peceny.sk.

 

Hneď potom si bežte kúpiť tento mladý thajský kokosový orech napríklad do Terna alebo Billy. Majú ho aj u nás v Rusovciach a mali ho aj vo Svite, Poprade a v Prešove, takže je veľká šanca, že tento tovar vedia dopraviť do každej prevádzky. Stačí poprosiť vedúcu predajne.

 

Kokosová voda je číra, sladká a žltkastá tekutina. Nemýľte si ju s kokosovým mliekom. Je naozaj priesvitná a je určená na priamu konzumáciu, nie na varenie. V prípade, že po otvorení je voda skalená alebo ružovkastá, je orech starý a máte právo ho reklamovať. Môj dodávateľ s reklamáciami nemá problém. Nechajte si teda z nákupu blok. 

 

V orechu si nájdete asi 3-4 dcl kokosovej vody. Je super sýta, preto vám na raňajky stačí jeden kokosový orech. Časť vody vypite a druhú časť vymixujte s dužinou (kľudne aj ponorným mixérom), dochuťte škoricou, prípadne naturálnym kakaom. Budete sýti, hydratovaní a určite aj šťastní. Je to delikatesa. 

 

Ak športujete a pijete isotonické nápoje, skúste ich vymeniť za niečo prírodné, nízkokalorické a bez umelých prísad. Kokosovú vodu využíva aj kvôli jej hydratačným schopnostiam a veľkému obsahu draslíka množstvo vrcholových športovcov. 

 

Tak čo, skúsite to?

 

Za video ďakujeme Vareny-peceny.sk, Foto: screenshot z portálu Vareny-peceny.sk

 

 

Please reload