• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Domáce orechové mlieko

September 29, 2015

Množstvo ľudí nekonzumuje kravské mlieko pretože buď trpia alergiou na laktózu či mliečnu bielkovinu, z etických či ďalších iných dôvodov. Aké sú potom možnosti a náhrady?

 

Buď konzumovať kozie mlieko alebo rastlinné. Rastlinné sa dajú kúpiť, najlepšie ceny v tomto prípade má DMka. Môžte si ho však celkom jednoducho pripraviť aj doma. Stačí mixér (ideálne tento) a sitko na precedenie.  V prípade, že nemáte sitko, môžete použiť silonku alebo sa zapojiť do práve prebiehajucej SÚŤAŽE na facebooku

 

Ako na to? Všeobecne platí pomer 2:1. Dva poháre vody - jeden pohár mandlí alebo iných orechov. Môžte si vyrobiť aj mlieko makové, aby ste získali viac vápnika. Alebo pohánkové, ovsené, kokosové.... Ak dáte menej vody, tekutina bude hustejšia a môžte ju použiť namiesto smotany. 

 

Precedenú zmes môžete vysušiť a premeniť na múku. Využijete ju napríklad na korpusy do koláčov alebo ako základ do guličiek.

 

Aby ste mi verili, že to trvá naozaj pár minút, pozrite si video, ktoré vzniklo v spolupráci Befresh a www.varenypeceny.sk  - KLIKNI.

 

Aké sú vaše najobľúbenejšie mlieka?

 

 

 

 

Zdroj: varenypečeny.sk foto Marek Neumahr

Please reload