• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Hokkaido so sladkým zemiakom a kvapkou repkového oleja

October 28, 2015

Chcela by som vám predstaviť najmladšieho člena Befresh-dream-teamu. Je ním Jan. Žiaden Janko. Jan. Znie to honosne. Jeho mamina Katka mu hovorí Jánosh. Aj keď nie je maďarka. Pochádza z môjho rodného Svitu. Od mala žila v Nemecku a neskôr sa presťahovala do Rakúska, kde si zobrala za muža rakúskeho pankáča Micka. Má rada domáce produkty, preto si na záhradke pestuje zeleninu, založila si kompost a dokonca chová sliepky na domáce vajcia. Separuje odpad, recykluje, perfektne varí... Okrem toho, že má Jana, má aj malého Oskara (3r.) a popritom sa stará o nás Eshop. A keďže Jan už začal jesť, bude prispievať svojimi receptami na skvelé a výživné detské príkrmy. 

 

A teraz jej už prenechávam pomyselné pero:

 

"Hysterická Matka-Katka, našťastie už nie je až tak hysterická. Je to predsa druhé dieťa, som skúsenejšia, múdrejšia, ozbrojená informáciami a výbavou lenivej matky. Tak sme sa s Janoshom teda pustili do prvej kaše v úplnom relaxe.

 

Dnešné menu

Hokkaido so sladkým zemiakom na pare a kvapkou repkového oleja

(...repkovy olej? ... veď omega 3, vývoj mozgu, imunitný systém, bla bla  - pamäť slúži, spominam si! :)

 

Ako na to?

Zeleninu uvaríme na pare, aby si zachovala čo najviac vitamínov a pomixujeme na jemnú kašu. Jemne ju rozriedime doma vyrobeným ovseným mliekom. Je to jednoduché, robievam také pre Oskara. Napíšem o ňom v ďalšom poste. Servírujeme napríklad v bambusovej miske s bambusovou lyžičkou z nášho eshopu. 

 

Bon appétit!" 

 

Bambusová miska s príborom: Befresh Eshop

Zelenina: zo záhrady

Dieta: Jan 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload