• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Rastlinné mlieko z vločiek, maku či ryže

November 23, 2015

 

Môj Oskar je odjakživa veľký závislák. Asi preto, že ja som v puberte bola veľká nezávisláčka :). Bol závislý na prsníku, na cumlíku, jednoducho na všetkom, čo sa dalo sať a cmúľať. Ostalo mu to do dnešného dňa. S prsníkom a cumlíkom sa nám podarilo rozlúčiť. Závislosť na mlieku mu však ostala. Aj keď má tri roky, stále ho pije z cumlíkovej fľaše. 

 

Nechcela som ho nalievať kravským mliekom, tak sme si prešli asi úplne všetkým, čo sa len trošku podobalo na mlieko. Osvedčila sa mi výroba vlastných mliek.


Dnes vám predstavím rastlinné mlieko ako ho robím ja. Vyrábam ho z vločiek, ktoré mám práve doma (ovsených alebo špaldových). Tak isto môžete použiť mak alebo ryžu. Postup je veľmi jednoduchý a vlastne stále rovnaký.

 

Tieto mlieka pije najmä môj trojročný Oskar. Používam ho však aj do kávy, varenia a polročnému Janovi na zjemnenie príkrmov.

 

Ingrediencie

100g vločiek podľa vlastného výberu, namočených cez noc v studenej vode

voda

štipka soli

sladidlo podľa výberu (med, datlový sirup, slady...)

 

Postup

Vločky namočíme na noc do studenej vody. Ráno ich prepláchneme, scedíme, dáme do mixéra. My používame tento. Vodu doplníme do čiarky 1100ml. Pridáme štipku soli a trošku sladidla. Poriadne vymixujeme. Vzniknutú zmes precedíme cez gazu, silonku alebo takéto šikovné sitko na rastlinné mlieka. jkb

 

Môžme hneď konzumovať. Nespotrebované množstvo prelejeme do sklenenej fľašky, poriadne uzavrieme a skladujeme v chladničke. 

 

TIP: Vzniknutú drť môžme použiť na výrobu palaciniek, na pečenie koláča či do korpusu na raw torty.

 

 

 

 

 

Please reload