• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

5 rýchlych receptov na prípravu raw vianočných koláčikov

Posledné predvianočné dni sú pred nami a to je najvyšší čas zamyslieť sa nad vianočnými koláčikmi. Ak máte chuť tento rok vyskúšať niečo nové a najlepšie aj zdravé, dnes vás potešíme. Pripravili sme hneď 5 rýchlych receptov (už tradične v spolupráci LeMini / befresh.sk), ktoré vám budú určite chutiť. Navyše ich veľkou výhodou je, že sa nepečú. Takže v podstate len všetky ingrediencie zmiešate spolu a už len tvarujete rohlíčky či gulky, s čím vám určite radi pomôžu aj deti. No ale poďme pekne postupne.

 

Čoko guličky

100g lieskových orieškov
10g 
kakao naturálne
90g datlí, ideálne medjool

 

Postup:

V mixéri pomixujeme suché suroviny a vyrobíme si “múku”. Potom pridáme ostatné ingrediencie. Vzniknuté cesto musí byť lepkavé, aby sa z neho dali tvoriť guličky. Ak cesto nelepí dostatočne, môžete po kvapkách pridávať vodu. Odporúčam tvoriť guličky tzv. bite-size, teda veľkosti na zahryznutie, tj. 10-15g.

 

TIP: Výborné naturálne kakao z Ekvádoru nájdete v eshope befresh.sk. Ak namiesto sladkých mäkkých datlí sukkari máte tvrdšie sušené, namočte ich na pol hodinu do vody, aby zmäkli a dali sa pekne vymixovať.

 

RaWfaello guličky

170g kešu
70g kokosu
2ČL limetovej šťavy
4-5PL tekutého sladidla ako je datlový sirup, javorový sirup

 

Postup je rovnaký ako pri Čoko guličkách.

 

TIP: Použitím bio kokosu dosiahnete intenzívnejšiu chuť. Guličky odporúčame naplniť jednou mandľou a obaliť v strúhanom kokose.

 

Vanilkové rožky

175 g mandlí pomletých nadrobno
60 g strúhaného kokosu
50 ml javorového sirupu
1 PL panenského kokosového oleja
1 ČL vanilkového extraktu
práškový brezový cukor/xylitol na obaľovanie

 

Postup:

Z ingrediencií vypracujeme hladkú hmotu (nenechajte orechy však príliš dlho mixovat, pretože potom pustia veľa oleja a cesto vám nebude dobre držať), z ktorej tvarujeme rožky. Vytvarované rožky obalíme v práškovom brezovom cukre/xylitole.

 

 

Luxusné datle v čokoláde

20 ks datlí medjool alebo sukkari
40 ks orechov podľa výberu nasekaných na väčšie kúsky
125 g
kakaového masla
75 g kakaa natural
75 g kokosového cukru práškového

 

Postup:

Datle zvrchu narežeme (asi 1 cm), vykôstkujeme, naplníme zmesou orechov a zavrieme. Sú pripravené na obaľovanie v čokoláde.


Čokoládu si pripravíme nasledovne: Kakaové maslo roztopíme vo vodnom kúpeli, primiešame kakao a kokosový cukor. Ideálne je zahriať zmes na 42 stupňov. Následne temperujeme na 31,5 stupňov. Je dôležité, aby sa nám do zmesi nedostala ani kvapka vody. Datle obalíme a necháme stuhnúť v chladničke. Skladujeme na chladnom mieste. Táto čokoláda sa vám však nám nebude topiť ani pri izbovej teplote.

 

 

Šuhajdy

Najprv si pripravíme čokoládu:
250g
kakaového masla
125g kakaa natural
125g kokosového cukru, práškového

Kakaové maslo roztopíme vo vodnom kúpeli, primiešame kakao a kokosový cukor. Ideálne je zahriať zmes na 42 stupňov. Následne temperujeme na 31,5 stupňov. Potom je čokoláda pripravená na tuhnutie.

 

Plnka:
2PL tahini (sezamová pasta)
2PL tekutého sladidla (med, agáve, javorový sirup, slady)
štipka soli
trošku vanilkového prášku
1čl citrónovej šťavy

 

V poháriku zmiešame všetky ingrediencie. Podľa potreby osladíme.

Papierové košíčky naplníme do štvrťky čokoládou. Dáme stuhnúť. Do stredu pridáme zmes s tahini a zalejeme zvyšnou čokoládou. Ozdobíme zmesou nasekanych orieškov, mrazom sušenými malinami alebo goji. Tieto šuhajdy nie je nutné skladovať v chladničke.

 

Za priestor na fotenie ďakujeme Mlska&Mercado v Auparku.

Please reload