• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Jarný príkrm s topinamburom

March 24, 2016

 

Trhovisko ožíva, konečne to tam začína rozvoniavať. Boli sme s Janoshom na doobednej vychádzke a nakúpili sme, čo kočík odviezol. Z úlovkov som mu navarila kašu z čerstvého baby špenátu, topinamburu a farmárskeho kuracieho mäsa. 

 

Postup:

Všetky ingrediencie som pripravila na pare (asi 20 minút) a následne rozmixovala s vločkou Ghee  ktoré kašu zjemnilo a dodalo jej krásnu hladkosť.

 

Baby špenát má veľké množstvo vitamínu A, vitamínu K a kyseliny listovej. Vraj šálka špenátu poskytuje denné potreby vitamínu K, ktorý je dôležitý pre správne zrážanie krvi. Rovnaká dávka obsahuje viac než 50 percent dennej hodnoty vitamínu A, ktorý je nevyhnutný pre zdravý zrak, imunitné funkcie a zdravie kože aj kostí.

 

A čo je to topinambur?

Je známy aj ako židovský zemiak, sladký zemiak, jeruzalemský artičok. V skutočnosti je to Slnečnica hľuznatá. Určite ju mnohí z vás videli aj naživo, ako vysokú rastlinu so žltými kvietkami podobnými slnečnici. Málokto však tuší, že to najdôležitejšie sa nachádza pod zemou. Topinambur obsahuje biologicky aktívne látky, minerálne látky – železo, kremík, zinok, horčík, draslík, fosfor a vápnik, vitamíny skupiny B i C, pektínové látky, vlákninu, organické kyseliny a aminokyseliny. Význam topinambura spočíva v prevencii a podpornej liečbe cukrovky, obezity, vysokého cholesterolu, aj pri detoxikácii organizmu. Tiež reguluje krvný tlak, chráni pečeň a obličky. Pomáha aj zvyšovať odolnosť organizmu pri infekciách. Odporúča sa tiež pri rekonvalescencii, v prevencii proti artritíde, reume, osteoporóze. Ak pochrúmete kúsok surovej hľuzy, rýchlo a na pomerne dlho zaženie hlad. Chuťou pripomína mladý kaleráb s príchuťou slnečnicových jadierok. No a detičky ho samozrejme ľúbia pre jeho sladkú chuť. 

 

Zdroj informácií o špenáte a topinambure: Internet

Please reload