• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

GROED je po dánsky ovsená kaša

May 15, 2016

 

Moja kolegyňa Katarina, ktorá sa stará o eshop je výborný "ňúrač". Natrafila na super easy raňajkovú kašu Groed, ktorá pochádza z Dánska. Jej obal má aj taký severský look. Jednoduchý, decentný, štýlový.

 

Skladá sa z ovsených vločiek a vločiek quinoi, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti. Tie výrobca odporúča zaliať vodou alebo mliekom (klasickým alebo rastlinným). My sme použili vodu. Aby toping ostal chrumkavý a nerozmočil sa spolu s vločkami, je zabalený zvlášť a môžete si ho do kaše primiešať. 

 

Dôležitá info: neobsahuje lepok a ani žiadne sladidlo.

 

 

Ovseno-quinoová kaša s kokosom, morušami a čučoriedkami - BIO

(bezlepková, bezlaktózová, bez sladidiel, bez orechov)

 

 

Obsah: 75 gramov 

Zloženie kaše: ovsené vločky, vločky z červenej, bielej aj čiernej quinoi

Zloženie toppingu: sušené čučoriedky, moruše, mrazom sušené maliny, kokos, černicový prášok a kakaové bôby 

 

Príprava: Obsah zalejeme po čiarku tekutinou. Výrobca odporúča použiť horúcu vodu alebo mlieko. V tom prípade si počkáte na kašu presne 3 minúty. Kto má času viac a pripravuje si jedlo vopred, stačí kašu zaliať večer vlažnou tekutinou a do rána má vločky krásne napučané. 

 

A ako som to prežívala? Príprava je super jednoduchá. Ideálna na rýchle rána. Zaleješ a zješ v aute, keď stojíš na červenej alebo v zápche. Taktiež ju vidím ako výborného pomocníka na výlety. Je to absolútne vhodná položka do špajze s tým, že ju využijete, keď všetko "dôjde" a vám sa ráno nechce do obchodu. 

 

Je osladená sušenými bio ovocím, čo jej pridáva na hodnote, keďže v dnešnej dobe sa mu chceme čo najviac vyhnúť. Kokos a sušené ovocie však kašu príjemne ochutia. 

 

Celkovo mi z nej ostal dobrý pocit v žalúdku a nasýtenie tiež vydržalo až do obeda. Ja si ju ešte určite dám. A budem lobbovať za ďalšie príchute, lebo táto dánska firma ich má viacej :)

 

Tak čo, skúsite? Kúpiť si ju môžete TU.

 

 

 

 

 

 

 

Please reload