• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Guľky "lenivej" matky

July 23, 2016

 

Áno, samozrejme, že som ani len nezaregistrovala letný piknik v škôlke, na ktorý má každá matka doniesť niečo dobré pre detičky! V deň pikniku, som sa dovalila do škôlky s posteľovým účesom a mladším dieťaťom v pyžame na rukách. Pani učiteľky ma vítali s otvorenou náručou, čakajúc lakocinku - ako vždy odo mňa niečo špeciálne. "Ehm...prepáčte, ja som náš piknikový podiel zabudla doma“, zabrblala som – a asi som sa aj začervenala.

 

Zaradila som spiatočku, sadla do auta a v hlave sa mi premietal obsah mojej špajze, ktorá už veľmi dávno zíva prázdnotou (akože v rámci diéty :D ). Jediné, čo ma v tej rýchlosti napadlo, nahádzať do mixéra, čo som tam ostalo, na nejaké pečenie veru nebol čas.

 

A to boli orechy, datlová pasta a naturálne kakao. Z tejto hmoty som urobila guľky, dokonca s Janoshkovou pomocou a vyváľala ich v sezame. Nahádzala som to do peknej krabičky a poďme ho naspäť do škôlky, samozrejme ešte stále s pôvabným účesom a pyžamovým dieťaťom č.2.

 

ALE, stihla som si z rozmixovanej hmoty trošku nechať, aby sme s Janoskom mali čo k rannej káve na teraske a na fotku pre Vas :)

 

P.S. : Z datlovej pasty môžte vykúzliť kedykoľvek hocičo, v spojení s hocijakými orechmi, macha čajom, semiačkami a pre deti je to navyše zábava, urobiť si vlastný dezert. Viac inšpirácií na guličky nájdete TU alebo TU.

 

Mimochodom, v škôlke zožali guľky veľký úspech. Konieckoncov, ako vždy. 

Tags:

Please reload