• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Chlorella, Fitshaker, Bambusové slamky

January 15, 2016

 

Pred viac ako týždňom sme vyhlásili súťaž o skvelé ceny: Chlorellu od Green Power, diár na rok 2016 od Fitshaker a Bambusové slamky s čistítkom z Befresh Eshopu. Všetko sa hodí do fresh nového roka, čo poviete?

 

Do súťaže sa Vás zapojilo hojne, takže výherca je naozaj lucky man, teda woman: SOŇA ŠIKORSKÁ CHALASOVÁ / gratulujeme! Prosíme výherkyňu, aby nám poslala mail s adresou na eshop@befresh.sk.  Výhru pošleme poštou. 

 

Ako bonus sme sa pre vás opýtali Mariany Makušovej z Green Power, či by nám nepovedala viac o toľko vychvaľovanej chlorelle. A určite nielen výhercu zaujíma jej dávkovanie. Prečítajte si odpoveď špecialistky:

 

"Mikroriasa chlorella pyrenoidosa je jedným z najefektívnejších pomocníkov pri vnútornej očiste. Obsahuje látky, ktoré na seba dokážu viazať toxíny a iné škodliviny a za pomoci tekutín ich dostanú z tela von. Výhodou je, že konzumáciou chlorelly telo nie len  prečistíme, ale aj vyživíme. Chlorella Green Power je bohatým zdrojom fytonutrientov chlorofylu, karotenoidov, vitamínov A, B (riboflavín, niacín, inositol, kyselina listová...), železa, zinku, mangánu a obsahuje množstvo ďalších výživných zložiek, ktoré naše telo potrebuje. Je zdrojom plnohodnotných bielkovín (sú obsiahnuté všetky esenciálne aminokyseliny), ktoré sú niekoľkonásobne lepšie stráviteľné ako bielkoviny z mäsa. Tento prírodný mix živín v chlorelle „má na svedomí“ lepšie trávenie a pravidelnejšie vylučovanie. Posilní imunitu, zdravie slizníc, kostí, pokožky, vlasov; železo a zinok podporia krvotvorbu, reprodukčné funkcie aj činnosť mozgu...  

Samotná chlorella však na očistu nestačí. Počas detoxu treba piť veľa tekutín, hlavne čistú vodu, prípadne striedavo bylinkové čaje. Škodliviny sa totiž dostanú z tela von prostredníctvom moču, stolice, potu a tiež dychom. Pomôžeme si aj pohybom na čerstvom vzduchu a samozrejme ľahším jedálničkom s prevahou zeleniny a strukovín.

 

Dávkovanie chlorelly:

Dospelí by mali užiť 10 až 18 tabliet denne pred jedlom. Dávkovanie pre deti od 3 rokov je 3 až 5 tabliet denne pred jedlom.

 

Vhodné je začať 1.deň s 3 tabletami (deti 1 tableta) a postupne nasledujúce dni zvyšovať o jednu tabletu denne. Dávku je možné užiť aj naraz, pred obedom alebo si ju rozdeliť - polovicu užiť ráno, druhú na obed. Kto nemá problém s chuťou, môže tablety najprv pohrýzť alebo cmúľať. Komu chlorella nechutí, stačí prehltnúť. Vždy treba tablety dobre zapiť vodou. Množstvo tabliet závisí od hmotnosti osoby. Ženám s normálnou hmotnosťou (cca do 65 kg) stačí nižšia dávka. Vyššie ženy, ženy s nadváhou a muži potrebujú vyššie dávky. Očista trvá u každého rôznu dobu, v závislosti od metabolizmu, životného štýlu a bežných stravovacích návykov. Tým, čo praktizujú zdravý životný štýl môžu stačiť 2-3 týždne, iní možno potrebujú aj pár mesiacov. Chlorella sa však nemusí užívať len počas očisty. Je to výživný doplnok stravy, takže v nižších dávkach sa môže užívať dlhodobo."

 

A čo vy, máte už tú svoju doma? :)

 

 

 

 

 

 

Please reload