• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Zdravá výslužka pre kupačov

April 15, 2017

Veľká noc je v našej rodine obľúbený sviatok. Zatiaľ. Eliška sa najviac teší na to, že sa desať krát prezlečie z komplet mokrého oblečenia. Natašku baví odovzdávať dobroty. Viktor sa vráti do detských čias a všetkým kupačom rád pomáha dostať nás do vane. Ja sa teším, že je u nás veselo a plno. A áno, chodia k nám aj celé rodiny. Veď prečo by kamošky - maminky takúto zábavu mali presedieť samé doma. Tým vždy odporúčam priniesť si niečo na prezlečenie. Nikdy totiž nevieme, či ich náhodou nejaký okoloidúci kupač neoleje kýblom studenej vody. 

 

V súčasnosti sa často môžte stretúť s otázkou, za čo vymeniť tie klasické čokoládové vajíčka. Je vôbec alternatíva? Jasné. My sme to tak minulý rok mali. Urobili sme srandovné čokoládové fúziky do ruky a domáce raw pralinky v peknom sáčku do košíčka. 

 

 

Čokoládové pralinky

Ingrediencie:

100g  kakaového masla

50 g kakaa, natural

50g kokosového cukru, práškového

 

Postup:

Kakaové maslo roztopíme na nízkej teplote vo vodnom kúpeli. Odstavíme, pridáme kakao a kokosový cukor. Poriadne premiešame. Za stáleho miešania necháme čokoládu vychladnúť na cca. 31 stupňov. Takto vychladenú čokoládu nalejeme do pripravených pralinkových foriem a necháme stuhnúť v chladničke. Keď pracujeme s čokoládou, je dôležité, aby sa do hmoty nedostala ani kvapka vody. Predídeme bielemu povlaku na čokoláde.

 

Čokoládové fúziky

 

Ingrediencie:

100g lieskových orechov BILLA

100g datlí, namočených vo vode BILLA

15g kakaa, natural

1PL javorového sirupu BILLA

štipka himalájskej soli

 

Postup:

Vymixujeme orechy s kakaom a soľou na múku. Pridáme datle a javorový sirup. Získame lepivé cesto, ktoré vieme vyvaľkať medzi dvoma papiermi na pečenie na hrúbku cca 1cm. Vykrajujeme fúziky, srdiečka alebo vajíčka. V sušičke sušíme na teplote 42 stupňov cca. 10 hodín. V rúre sušíme na najnižšej teplote s pootvorenými dvierkami. Po vysušení napichujeme na špajle, ktoré môžeme rôzne dozdobiť. 

 

 

Prajem krásne sviatky a veľa vody :) A aha, s fúzikmi sa zabavia aj dospelí :))

 

 

 

Please reload