• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Čučoriedkový smoothie so včelím peľom

March 23, 2018

Myslím, že so mnou budete súhlasiť, že najlepšie recepty vznikajú, keď máte obmedzené množstvo surovín. Vtedy je kreativita v príprave jedla na najvyššom bode. Záchranou číslo jedna sú mrazené zásoby. V tomto prípade ma zachránili mrazené lesné čučoriedky z oravských lesov. V sezóne som si kúpila asi 10 kíl, takže ešte ma hodnú chvíľu budú zachraňovať. Samozrejme pomohli aj banány, ktoré sa u nás doma zvyčajne nachádzajú. I keď v ďalšom poste uvidíte, ako som vyriešila bezbanánovú situáciu. 

 

V tomto recepte používam pohánkové mljeko. Naschvál píšem mljeko, lebo to nie mlieko, ale nápoj. Keďže pri rastlinných nápojoch je nesprávne zaužívaný názov mlieko, v zahraničí, aby predišli nedorozumeniu, používajú pomenovanie MYLK. Tak u nás navrhujem používať pomenovanie MLJEKO. Možno ho už niekto aj používa, netuším. Dovoľujem si ho zoficiálniť. Čo vy na to? 

 

Ešte k pohánkovému mljeku. Kúpila som ho v potravinách Yeme, na skúšku. Milujem testovať nové výrobky. A musím povedať, že je super. Chutí aj deckám. A to je important. Takže sme ho chvíľku dávali všade. Majú aj špaldové, to nás ešte čaká. Je to taliansky produkt, bez pridaného cukru. Obsahuje: vodu, pohánku, ryžu, slnečnicový a svetlicový olej, soľ. Svetlicový olej som počula prvý krát, z prvých plytkých prieskumov sa mi zdá, že je prospešný. Opýtam sa ešte pre istotu guru Silvie Horeckej :))) 

 

 

ČUČORIEDKOVÝ SMOOTHIE SO VČELÍM PEĽOM

 

3 banány

Hrsť mrazených čučoriedok

1 pohár rastlinného mljeka podľa vlastného výberu (môžete nahradiť aj čistou vodou)

1 PL včelieho peľu

štipka soli a pár kvapiek citrónovej šťavy (na dotvorenie chute)

 

Všetko som pomixovala v našom novom Vitamixe a bežala zobudiť decká, aby sme stihli prísť včas do školy. Zvyšok som si naliala do misky, pridala som si pohánkové mljeko a nasypala som si doň našu domácu granolu (muesli) a mala som raňajky aj ja. 

 

Prajem krásny deň.

Please reload