• Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
Sledujte Befresh aj na sociálnych sieťach
Please reload

Vyhľadávanie

February 26, 2019

February 20, 2019

July 23, 2018

Please reload

Najnovšie recepty

Guacamole

July 23, 2018

Guacamole. Moja obľúbená dobrotka. Robili sme si ju aj na Kostarike a nedá sa jej odolať ani v Paname a vlastne ani doma v Rusovciach. Jednoduchá, dokonalá a sýta fajnotka. Na raňajky, obed či večeru. Hocikedy. S chlebom aj bez. Keď robíme catering, prikladáme aj ľanové krekry. Môžete si ich hravo pripraviť podľa TOHTO postupu. 

 

Ako viete, radi cestujeme krížom krážom. Práve na cestách v Strednej Amerike som pochopila, prečo sa v zahraničných receptoch často uverejňuje pomer jedno avokádo a tri / štyri paradajky. Je to preto, že u nich dostanete avokáda väčšie ako dlaň.

 

Tie, ktoré kúpite u nás v Bille alebo v rakúskych supermarketoch sú naozaj polovičnej veľkosti. Myslím, že jedinou a dosť dobrou konkurenciou tohto obra sú letecké avokáda od Fresheees. S výhodou doručenia až domov.Guacamole

 

1-2 avokáda (cca 400g)

3ks menších paradajok 

3-4 PL nakrájaného čerstvého koriandra (my sme v Paname použili culantro)

1-3 PL čerstvej limetkovej šťavy

morská soľ


Paradajky zbavíme dužiny a nakrájame na kocky. Avokádo očistíme, nakrájame na kocky. Pridáme k paradajkám, posypeme koriandrom, polejeme limetkovou šťavou a posolíme. Ak chcete, môžete pridať pár kvapiek panenského olivového oleja. 


 

 

 

Please reload