Zelené kari s voňavou ryžou

Aktualizováno: dub 27

Prvé kari, ktoré som v živote jedla, bolo Green Thai Curry. Bolo to niekedy v roku 2005 a okamžite som sa do tej chute zamilovala. Dokonca mi nevadila ani štipľavosť. Aj napriek pikantnému dojazdu som bola tak očarená jemnou chuťou kokosového mlieka a dovtedy neznámich korenín, že som nevedela prestať jesť. Poznáte to? Okamžite som sa ho naučila variť a odvtedy je práve zelené kari moja láska.


Niekde mám dokonca aj recept na pravé thajské kari, ktoré som sa naučila robiť na kurze v Thajsku. Vyrábali sme si aj svoju vlastnú kari pastu. Skúsim ho nájsť, zohnať všetky ingrediencie a pripravím aj to.


Už dlho som mala na kari chuť a tak som sa rozhodla. Spravím ho a uvidíme, či sa doň pustia aj decká. Bol to taký pokus. Ale! vyšiel. Mám kari-partáčky.


Keďže som doma a deti boli dlho na "onlajne", je jasné, že oveľa viac varím. Preto potrebujem dobré hrnce, do ktorých sa veľa zmestí. Ak také hrnce potrebujete, určite navštívte Tescoma eshop. Používam ich už dlhšie a viem s istotou povedať, že ich sada hrncov je super, dobre stohovateľná, hrnce sa dajú umyť v umývačke a ešte k tomu sú vhodné na všetky tipy sporákov od plynu po indukciu. To využívame vtedy, keď cestujeme s navareným jedlom. Napríklad môj muž má v ateliéri indukčnú dvojplatničku, na chalupe máme plyn a doma sklokeramickú dosku. Tým pádom nemusíme riešiť špeciálne hrnce na indukciu.


Mám pre vás aj jeden tip na môj obľúbený hrniec ULTIMA s plastovými úchytmi, ktorý má špeciálnu fintu na vychádzanie pary, takže zabránite nepríjemnému vykypeniu. Ten používam asi najčastejšie.


Zelené kari


2 PL kokosového oleja

1 cuketa, nakrájaná na kocky 0,8 cm

1 menšia brokolica, rozobratá na mini hlavičky

5 cm zázvor, ošúpaný a nakrájaný na 4 kúsky - nekonzumuje sa

5 limetových lístkov

2 kúsky citrónovej trávy