top of page

Ako to všetko začalo? 

​ 

Ochutnaním prvého raw jedla. Boli to cuketové špagety a ja som bola unesená. Nasledovali dva roky skúšania, študovania, vyrábania, mixovania a sušenia až som nakoniec dospela do štádia, že sa s nadobudnutými vedomosťami musím podeliť. 

Začala som sa profesionálne venovať výrobe raw toriet na súkromné oslavy a neskôr aj do bratislavských prevádzok. S radosťou som akceptovala príležitosť stať sa lektorkou v škole varenia Radosť Variť v Poluse. Neskôr som si založila vlastnú MOBILNÚ ŠKOLU VARENIA ktorú oceňujú najmä firmy v rámci festivalov zdravia. Vieme zorganizovať aj TEAMBUILDING, EXHIBIČNÉ VARENIE, OCHUTNÁVKU, SMOOTHIE EVENT podľa prianí klienta. 

Keďže si rada posúvam latku vyššie a vyššie, rozhodla som sa VZDELÁVAŤ SA u najlepšieho z najlepších Matthew Kenney a som absolventkou nasledovných kurzov:

Plant Based Desserts (online, 2016)

Fundamentals of Raw Cuisine, Level 1 (online, 2016)

Bread. Cheese. Cacao. (Miami, 2016)

Entertainment. (Miami, 2016)

Fundamentals of Raw Cuisine, Level 2 (pop-up Barcelona, 2017)

Súčasťou mojej webstránky je aj blog, ktorý sa už niekoľkokrát umiestnil

v súťaži BLOGER ROKA v TOP 10 v oblasti gastronómia. V roku 2017 som získala

tretie miesto.

Som šťastná, že sme do ponuky mohli zaradiť aj CATERINGOVÉ SLUŽBY, ktoré

si čoraz častejšie objednávajú rôzne spoločnosti na svoje akcie. 

Čo je raw food

 

Raw food v preklade znamená živá strava. Zahŕňa ovocie, zeleninu, bylinky, klíčky, oriešky a semienka. Všetky plody sa konzumujú v surovom stave a bez tepelnej úpravy. Zahriatie nad 42 stupňov Celzia by zničilo v potravinách prirodzene sa vyskytujúce vitamíny

a pre náš život hodnotné látky. Suroviny sa spracúvajú mletím, sušením priamo na slnku alebo v sušickách, mixovaním, mrazením, chladením, stláčaním. Kombinovaním jednotlivých ingrediencií vedia raw food kuchári vyčarovať naozaj luxusné jedlá, dezerty a nápoje. My vám prinášame možnosť oživiť si svoj jedálniček o tú sladšiu časť raw food: smoothies, raňajky, sladkosti či narodeninové torty.

 

Čo sú raw sladkosti?

 

 

Živé alebo raw sladkosti sú plné ovocia. Sú výbornou variantou pre ľudí s alergiami a tých, ktorí holdujú zdravému životnému štýlu. Na osladenie sa používajú banány, ďatle, hrozienka, javorový sirup. Všetky koláče sú bez lepku - bez laktózy - bez pridania cukru.

 

Čo znamená BeFresh?

BeFresh znamená Buď čerstvý/svieži. Mojím snom je, aby sme takí boli. Aby sme boli plní energie a mali životnú silu. Aby sme ju rozdávali ďalej medzi svojich blízkych. 

 

Buďte šťastní a fit s BeFresh!


 

bottom of page