top of page

Tri Béčka a Jarný zelený smoothie


Dík Barbara :)

Niekedy je moja práca divoká. Hlavne, keď do 8:00 treba vyrobiť 120 litrov smoothie. Ráno vstanem, rýchlo sa umyjem, oči sú červené a štípu z nevyspatia (večer predtým koncert VARGA 70, kde tvoj svokor hrá necelé tri hodiny na pódiu ako kráľ a Marián Varga hrá svoj možno posledný koncert, takže neísť je veľká kravina), neješ, len si dáš kávu so sebou a fičís mixovať. Veľká vďaka za pomoc patrí mojej kolegyni Miške a kamarátke Barbare, ktorú možno poznáte z vegánskeho blogu Barbarissima.com.

Po pár hodinách som ale šťastná, lebo ľuďom môj výber chutil a idem is dať šlofík, nech som aspoň ako tak fit, kým pôjdem na môj štvrtkový divadelný kurz do Meteoritu. Moja absolútna psychohygiena.

Asi tisícke ľudí smoothies veľmi chutili, pýtali sa na recepty, tak som si povedala, že ich uverejním, nech sa vyvarujú zlým pomerom. Sú tam gramáže aj približné množstvá, kebyže sa vám ráno nechce hľadať váhu :) Postup je jednoduchý, všetko vymixujte dohladka. Dobré ráno!

Tri Béčka (Beetroot, Blueberries and Bananas)

150g mrazených čučoriedok (1 pohár)

300g zrelých banánov (2-3ks)

20g cvikly (malý kúsok)

200ml vody (1 pohár)

1 čajová lyžička chia semienok

1 čajová lyžicka panenského kokosového oleja

Jarný zelený smoothie

30g kučeravého kelu (alebo iných obľúbených zelených listov - 1 hrsť)

100g zeleného jablka (1ks)

50g uhorky (1/4)

3g zázvoru (1cm)

štvrťku citrónu, zbaveného šupky

1 čajová lyžicka panenského olivovoého oleja

100 ml vody

Olej je tam ako pomocník pre vitamíny, aby sa lepšie dostali kam majú :)

Ak máte chuť a moje blogy sa Vám páčia, zahlasujte za mňa v súťaži Bloger roka. Jednoduchý postup nájdete tu --- KLIKNITE.

421 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page