Kreativita nad Covid-itou

Tento blog som začala písať pred týždňom, keď ešte nebolo jasné, ako budú fungovať školy, či bude celoplošné testovanie a ako budú prebiehať nasledujúce dni. Teraz som sa k dopísaniu blogu vrátila a odstavec, v ktorom opisujem svoje vtedajšie pocity, už nie je taký akútny. Ale ako zamyslenie nad situáciou som sa rozhodla ho ponechať. Možno ste mali, alebo máte podobné pocity a je dôležité o nich vedieť, ideálne aj hovoriť.


"Situácia, v ktorej sa momentálne nachádzam ja ako súkromná osoba a zároveň podnikateľka je pre mňa zmätočná. Mám v sebe šťastie aj smútok naraz a nikdy úplne presne neviem, ktorá emócia preváži. Nedať priebeh smútku a utlmiť ho vtipom je taká výsada, ktorú dokonale ovládam. Ale viem, že tento "systém splachovania" nie je vždy funkčný a tiež asi ani úplne zdravý. No a v súčasnej situácii ani produktívny. Smútok, úzkosť, nekľud či beznádej - cítim tento pocit skoro všade kam sa pohnem. Aj v našom rusovskom parčíku. A je horší ako bol počas prvej vlny."


Ďalej som nedopísala, lebo som musela odísť. Išla som za kamoškami na obed, preberali sme niečo úplne iné, vymýšľali čo budeme robiť, keď toto celé skončí a veľmi dobre sme sa zabávali popri jedle na terase.


Smútok a úzkosť prešli a ja som sa rozhodla nesledovať správy, vytvoriť si svoje vlastné Covid-Rulez a zamerať sa na pekné, kreatívne a produktívne veci:


- chodiť na prechádzky,

- hrať spoločenské hry

- riešiť babské veci s Eliškou

- vypratať výrobňu

- písať viac blogov