top of page

Kreativita nad Covid-itou

Tento blog som začala písať pred týždňom, keď ešte nebolo jasné, ako budú fungovať školy, či bude celoplošné testovanie a ako budú prebiehať nasledujúce dni. Teraz som sa k dopísaniu blogu vrátila a odstavec, v ktorom opisujem svoje vtedajšie pocity, už nie je taký akútny. Ale ako zamyslenie nad situáciou som sa rozhodla ho ponechať. Možno ste mali, alebo máte podobné pocity a je dôležité o nich vedieť, ideálne aj hovoriť.


"Situácia, v ktorej sa momentálne nachádzam ja ako súkromná osoba a zároveň podnikateľka je pre mňa zmätočná. Mám v sebe šťastie aj smútok naraz a nikdy úplne presne neviem, ktorá emócia preváži. Nedať priebeh smútku a utlmiť ho vtipom je taká výsada, ktorú dokonale ovládam. Ale viem, že tento "systém splachovania" nie je vždy funkčný a tiež asi ani úplne zdravý. No a v súčasnej situácii ani produktívny. Smútok, úzkosť, nekľud či beznádej - cítim tento pocit skoro všade kam sa pohnem. Aj v našom rusovskom parčíku. A je horší ako bol počas prvej vlny."


Ďalej som nedopísala, lebo som musela odísť. Išla som za kamoškami na obed, preberali sme niečo úplne iné, vymýšľali čo budeme robiť, keď toto celé skončí a veľmi dobre sme sa zabávali popri jedle na terase.


Smútok a úzkosť prešli a ja som sa rozhodla nesledovať správy, vytvoriť si svoje vlastné Covid-Rulez a zamerať sa na pekné, kreatívne a produktívne veci:


- chodiť na prechádzky,

- hrať spoločenské hry

- riešiť babské veci s Eliškou

- vypratať výrobňu

- písať viac blogov

- naučiť sa robiť sviečky

- prečítať aspoň jednu knihu

- upratať

- dokončiť úlohy, ktoré som odkladala

- naučiť sa variť áziu.


Do zoznamu určite pribudnú ďalšie aktivity, zatiaľ mi však toto stačí. Ako mi to ide vás budem informovať. Ale teda faktom je, že sa cítim omnoho lepšie. Vy sa zas možno potešíte novinkám, ktoré vďaka Covidu pribudli, či pribudnú na Befresh.sk.

 

NOVINKY V BEFRESH


Upratovanie výrobničky je v procese. Našla som tam mnoho kuchynských pomôcok, zväčša na výrobu toriet a koláčov, ktoré som nakúpila a nepotrebujem, tak som z nich vytvorila eshop s názvom VÝPREDAJ. Link na ESHOP VÝPREDAJ nájdete TU.


Dávno pradávno, keď sme cestovali a plánovali, ako sa presťahujeme k moru, sme mali s mužom plán vytvoriť priestor, kde sa bude spájať dobré jedlo a umenie. Realita sa však zhmotnila trošku inak ako sme si mysleli. Nie sme pri mori, ale zavretí doma a produkty našej kreativity sa nakoniec našli na jednom mieste. Online. Pozývam vás do sekcie freshART, kde nájdete okrem mikín a tričiek s obrázkom obľúbenej sochy aj grafiky a objekty z produkcie môjho muža - Viktora Freša.

3. #VARIMAZIU

Deti aj môj muž ju úplne milujú. Ja zas milujem variť a robiť im radosť. A tak som si dala výzvu, naučiť sa variť áziu. Keďže je to nové prostredie a doteraz som bola len konzument, je to veru náročnejšie. Aj na ingrediencie. V ázijských potravinách niektoré produkty vyzerajú všelijako a bez slovenského prekladu mi obsah naozaj nič nehovorí. Nič to za to, je to zábava. Zatiaľ musím povedať, že sa mi ozaj podaril skvelý UDON. PHOčko ešte trošku vytunujem. Potom sa môžte tešiť.


4. ONLINE ŠKOLA VARENIA

Dám to! Ešte si to musím poriadne naplánovať, ale nové termíny čoskoro nájdete aj na webe. Vianočné balíčky v priamom prenose. Tak to tu ešte nebolo.

 

Ako tak pozerám, celkom dobre som sa rozbehla. Kým som nenapísala tento blog, ani sama som nevedela, ako mi moje prvotné negatívne pocity povzbudili kreativitu. WOW. Zdá sa, že je to jedna z možných liečivých ciest - napísať svoje túžby, pocity a plány na papier a tým sa lepšie zorientovať nielen v situácii, ale aj sami v sebe. Nielen počas Covidu. Lebo ako mi to dnes vyšlo z mojej spovede - Kreativita vyhráva nad Coviditou!


A teraz, hor sa do kuchyne pripraviť niečo čo zahreje dušu a telo alebo bežte do výdajného okienka podporiť svoju obľúbenú gastro prevádzku :) My sa dnes plánujeme zastaviť v našom obľúbenom IASAI - máme už objednaný Ramen, Sushi a Tom Yum. Mňam.


A nezabudnite, že torty si stále môžete objednávať. Nech nevyjdem z cviku :)


 

POZN. Covidita je nový termín, ktorý som práve vymyslela. Môže predstavovať čokoľvek negatívne spojené s Covidom. Negatívne reakcie, nesúhlasné, toxické zdieľania, hoaxy, finančná neistota, strata zamestnania, sťažnosti. Ale kľudne to môžu byť aj pravdivé správy, ktoré vašu pohodičku narušia a rozhádžu. Je to výraz použiteľný na hocičo.

479 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page