top of page

Kokosová torta z thajského mladého kokosu

Aktualizováno: 26. 3. 2020


Ďakujem všetkým za trpezlivosť počas odmlky, kedy som si urobila novú stránku (som strašne šťastná, že svojpomocne), viedla niekoľko kurzov a vymyslela pár nových receptov.

Ako sa hovorí, trpezlivosť ruže prináša a tu je torta bez orieškov z mladého thajského kokosu. Krém je tak lahodný, že mám z neho zimomriavky. Kde sa taký mladý kokos dá na Slovensku zohnať? Jednoduchá odpoveď znie Billa. Nebojte sa, mali ich aj vo Svite a v Poprade, nielen v Bratislave :)

Ako na to?

Korpus (18cm forma)

120g strúhaného kokosu

120g sušených fíg (namočiť aspoň na pol hodinu)

Z fíg odrežeme "uzlík", nakrájame ich na menšie kúsky a dáme spolu s kokosom do food processora vymixovať na lepkavú hmotu, ktorú natlačíme na spodok okrúhlej formy. Odložíme do mrazničky.

Krém

2ks mladého thajského kokosu

2PL kokosového masla

100ml kokosovej vody

100ml roztopeného panenského kokosového oleja

50ml javorového sirupu

1cm čerstvého zázvoru

1/2čl škorice

1/3čl kardamonu

1/2 vanilkový lusk

Mladé kokosy otvoríme podľa návodu. Je to jednoduché, potrebujete k tomu pevný a nie príliž dlhý nožík. Vodu z nich vylejeme do nádobky (v jednom býva tak 3-5dcl). Vyškrabeme mäkkú dužinu a dáme ju rovno do mixéra. Pridáme ostatné ingrediencie, vymixujeme, nalejeme na korpus a dáme na 8 hodín do chladničky. Ideálne je nechať ju tuhnúť cez noc.

Výborne sa k nej hodia popučené maliny s javorovým sirupom a chia semienkami.

TIP: Ak nezoženiete kokosové maslo, ktoré je dôležitou ingredienciou a podporí tuhnutie, návod na jeho výrobu nájdete v TOMTO videorecepte.

277 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page