Čo nosí zúbková víla v Paname?


Posledný blog síce končil slovami, že ďalšie kroky smerovali do kmeňa Embera, ale mali sme ešte jeden mini zážitok, ktorému som sa rozhodla venovať jeden blog.

Predposledné ráno sa Eliška zobudila s tým, že ju bolí zub. Netušili sme ako veľmi, ale preventívne som pozrela v akom stave sú v Paname služby zubárov. Na moje počudovanie som zistila, že v Paname funguje „dental tourismus“. Američania a kanaďania tu chodia na kompletné ošetrenia chrupu. Podľa recenzií sa tu klientovi naozaj trpezlivo a profesionálne venujú. Niekde vraj majú aj také obrazovky, na ktorých klient môže pozerať priamy prenos operácie svojho chrupu. Bonusom je výhodná cena.

A tak som na internete som našla peknú luxusnú kliniku, ktorá bola od nášho hotela 350m. Bohužiaľ, bez špecialistu na detský chrup. Hneď na to som našla detskú zubnú kliniku a lámanou španielčinou nás objednala na 10:00.

Mali sme k dobru ešte hodinu a pol, tak šup rýchlo do hotelového bazéna. Inak je to naša záchrana, lebo v meste Panama nie sú pláže, morská voda je vraj znečistená a krajšie pláže vzdialené minimálne 1,5h. od mesta.