top of page

Barcelona - reštaurácie, bary...

Aktualizováno: 26. 3. 2020


Minule sa v jednej facebookovej skupite ktosi pýtal, čo si nemá nechať ujsť v Barcelone. Zamyslela som sa, čo som ten mesiac všetko poskúšala. Tie najzaujímavejšie tipy som aj spísala. Minimálne preto, aby som na ne nezabudla a ktovie, možno sa hodia aj vám.

Túto reštauráciu nám vyhľadal Tripadvisor aj Forthsquare ako najlepšiu reštauráciu na Paellu. Keď som si však pozrela jedálny lístok, tak mi bolo jasné, že asi všetko bude fajnové. Dezerty, predjedlá, hlavné jedlá, prostredie, personál - naozaj dokonalé.

Môj tip: “Uncle´s Walter Ceviche” with almond milk

Vegetalia (El Born)

Keď mi moja kamoška Maria z Poľska vymenovala, na čo všetko vegánske má chuť, obávala som sa, či to nájdeme pod jednou strechou. Ale našli sme. Vo Vegetalii sa najete rýchlo, dobre a výber je naozaj veľký. Odchádzali sme šťastne najedené. Ani na dezert sa nám nezvýšilo miesto.

Môj tip: Nachos a Green Curry

Keďže Maria prišla do Barcelony o mesiac skôr, mala preskúmané, čo si treba v Sangria Bare dať. Preto mám odskúšané len tieto dokonalé dobroty. Zobrala ma na Sangriu MonnaLisa a vegánske kalamáre, ktoré vyzerali a chutili ako ozajstné kalamáre. Každý štvrtok varia aj vegánsku paellu, ale to sme už nestihli. Majú tu aj Patatas bravas s vegánskymi omáčkami.

Bacoa Burger (Barcelonetta)

Populárna hamburgerová sieť s organickým mäsom. Najviac ma bavilo objednávanie. Dostaneš lístok, vyplníš ho, odovzdáš, zaplatíš a keď je jedlo hotové, zapípa ti mašinka a ty si ideš pre svoje jedlo. Ja milujem vegánske alebo vegetariánske hamburgre. Tie tu tiež majú, takže paráda. Jedna prevádzka je pri pláži, má terasu a výhľad na more. Čo viac môžeš po prežúrovanej noci chcieť?

Mr. Stravinsky (El Born)

Namakaný koktejl bar. Moji spolužiaci ho už mali okukaný, tak som tam s nimi išla. Vyzeralo to tam ako v laboratóriu. Príjemná hudba, šikovný a milý personál. Barman miešal drinky a lial ich asi z metrovej výšky. Veľmi ma bavil prístup k jednotlivým drinkom. Mali tam aj drinky z populárnej kombuchy.

Cestou od Magickej fontány sme boli s kamarátkou Natáliou strašne hladné a Forthsquare nás zaviedol do tejto mini prevádzky. Nechcelo sa nám čakať, ale nakoniec sme vystáli radu a stálo to za to. Čerstvá ryba, veľa ľudí, dobrá hudba a ešte nás aj na žúr chlapci chceli zlanáriť. Akurát, že pre nás po tomto jedle žúr skončil, lebo sme unavené padli rovno do postele.

Zdravé, aj vegetariánske, aj vegánske, aj bez lepku, aj bez laktózy - nájdete tam čokoľvek. Dokonca majú aj denné menu, takže, ak sa nechcete jedlom zdržiavať, rýchlo a dobre sa najete. Teresa má aj cold-pressed džúsiky a nájdete ich na viacerých miestach v Barcelone. Spolužiaci tiež zvykli chodiť do Flax and Kale, ale ja som tam nestihla ísť.

Mercat de la Princessa (El Born/La Ribbera)

Trh, ktorý som mala doslova za domom. Tapasy, ktoré tam pripravujú sú tie najlepšie, aké som kedy jedla. Špeciálne sardinkový a potom jeden, za ktorý ma vegáni asi pošlú dofrasa, ale nedalo sa mu odolať, taký bol dobrý - taký ten tapas s foigras. Objavil ho môj muž, ktorý keď doň kusol, sklonil hlavu do rúk, mmmmmkal a užíval si tú chuť. Majú tam aj sushi, hambáče, hranolky s vajcom a posypom podľa výberu, kávu a víno, ale ja som tam chodila na tie tapasy.

Ak už budete na veľkej ulici Passeig de Gracia obdivovať Gaudího domy a dlažbu, určite si odskočte do tohto baru, kde je cítiť všetky bohémske žúry, ktoré sa tu konali ešte počas Francovej vlády. Cítiť tu tú slobodu a atmosféru starých čias.

Kaviareň, ktorá patrí ku galérii. Je to pekný príjemný priestor, kde sa ma prvý krát v živote pri objednávaní kapučína pre môjho muža opýtali, či chcem sójový alebo mandľové mlieko. Iné tam totiž ani nemajú. Ale majú raw syrové taniere a dobré vegánske aj raw sladkosti. No a popri tom si pozriete dobré contemporary art.

Chök (sieť)

Samé sladkosti. Donuty, čokolády, lízatká. Vegánske aj klasické. Obľúbené miesto mojej kamarátky Márie.

The Juice House (El Poble Sec)

Tuto sme natrafili viac menej náhodou, lebo sme si išli kupovať rodony s krátkym rukávom, aby sme sa v škole neroztopili. No a dali sme si dobrý džús a ľahký obed. Skoro mi tu ukradli telefón, čo bolo síce veľmi nepríjemné, ale nakoniec to malo dobrý koniec.

Môj tip: Výber nátierok so zeleninovými paličkami

 

A kde som nebola, ale vraj sa oplatí:

Rasoterra (Barrio Gotico)

Toto si spolužiaci vychvaľovali. Je to síce drahšia reštaurácia, ale najesť by ste sa mali dobre aj keď máte na jedlo špeciálne požiadavky. Myslím, že je to skôr fine dining restaurant, takže si naplánujte na večeru dlhší čas.

Tuto zase rada chodila spolužiačka Rita z Kazachstanu. Menu nájdete TUTO.

 

Ak máte nejaké tipy, ktoré som vynechala, budem rada, ak mi ich napíšete buď emailom (pridajte aj foto) alebo do komentu.

A tým, ktorí sa do Barcelony ešte len chystáte chcem povedať, že skoro všade dobre varia a káva je tiež všade dobrá. Užite si výlet!

289 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Chute sveta

Comentarios


bottom of page