top of page

Panama City, Panama


Máme taký zvyk, že unikáme pred sivou a upršanou zimou do teplých krajín. Boli sme v Ázii, aj v Amerike. No mňa stále láka tá Amerika, ideálne stredná alebo južná. Aj španielsky som sa kvôli tomu začala učiť.

Tento rok padlo viacero tipov: Kolumbia, Mexiko alebo Panama. Nakoniec nás zvedavosť zaviedla do Panamy. Stačilo už len vypýtať dcéru zo školy, čo nám dalo jasné termíny, kúpili sme letenky a tým momentom som už ja žila v Paname. Virtuálne. Skúmala som, čo tam všetko je, čo treba vidieť, kam sa dá ísť. A tak vznikol plán.

Prvých 5 dní som naplánovala v Panama City, aby sme sa dali dokopy po lete a pred dobrodružstvom si zvykli na nové prostredie. Toto sa nakoniec ukázalo ako dobré rozhodnutie. Keďže cestujeme s deťmi, naplánovali sme si denne dve aktivity predelené poobeným spánkom.

Aké sú naše postrehy?

Doprava

V meste Panama sa neoplatí požičiavať si auto. Nie je tu dostatok parkovacích miest, áut je všade veľa, trúbia, tlačia sa a do toho vbiehajú chodci. Neraz sme v taxíku skríkli, mysliac si, že ten chodec na sto skončí pro pod kolesami. Našťastie sa to nestalo ani raz. Najskôr sme využívali taxíky. Neskôr, keď sme mali internet, sme si zavolali UBER a zistili sme, že cena je tretinová. Dokonca nám kamarátka, ktorá žila v Paname povedala, že UBER je v Paname bezpečnejší, ako taxík. Ten môže zastaviť cestou aj iným klientom a tí vás vraj môžu olúpiť. Vďaka za UBER :)

Internet

Navigácia, maily, odporúčania, facetime, tipy na cestovanie a ešte všetko možné...to všetko sa stalo súčasťou nášho života. Preto vždy, keď na dlhší čas cestujeme mimo Európy, kúpime si miestnu SIM kartu s internetom. Je to jednoduchšie, ako hľadať kaviarne s WIFInou. Stále spojenie so Slovenskom zabezpečuje Whatsapp, cez ktorý si voláme s rodičmi a riešime aj pracovné veci.

Hotel Tryp

Ubytovanie

Milujeme apartmány pre ich súkromie. Ale v tomto prípade bol hotel lacnejšia a zároveň luxusnejšia verzia. Náš hotel TRYP absolútne stačil na 5dňový pobyt našej rodiny. Mal na 10 poschodí bazén, čo bola pre deti najväčšia zábava. Personál bol milý a nápomocný. O recepčnom Juliovi sa dozviete viac v ďalšom blogu.

Jedlo

V našom hoteli varili naozaj dobre. Neviem, či sme v Paname vôbec zažili nejaký gastronomický fail. Pomocou mojej obľúbenej appky Foursquare sme našli skvelé reštiky, väčšinou boli Peruánske, kde mali také ceviche, že dovidenia. Ryby, cestoviny, paella a zmrzka. To bola naša strava. Top reštika pre nás bola Segundo Muelle na Av. Balboa a Nazca 21 v Casco Viejo.

Výlety

Keďže sme mali dosť času, videli sme toho dosť: Panamský prieplav, Biomuseo, Galériu moderného umenia, najväčší shopping mall v Paname Albrook Mall, ghetto aj krásnu starú štvrť Casco Viejo, prešli sme sa po nákupnej ulici Avenida Central, kde sme boli jediní bieli turisti, pozreli mrakodrapy aj Cinta Costera, kde na naše prekvapenie všetci športovali. Veď pozrite si fotky. Ideálne ak si kliknete na galériu fotiek, budú väčšie a uvidíte k nim aj popis. Ahojte :)

Viac fotiek z výletu nájdete na instagrame:

Ďalšie kroky viedli ku kmeňu Embera. Máte sa na čo tešiť.

166 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Chute sveta

Comments


bottom of page